Mp3 Legal - filmy a mp3 ke stažení zdarma

Úvodní stránka > Mp3 ke stažení zdarma (mp3 zdarma), Mp3s.nadruhou.net > Mladí ústečtí UDG a jejich mp3 z nejnovějšího alba ke stažení

Mladí ústečtí UDG a jejich mp3 z nejnovějšího alba ke stažení

UDG vznikli v roce 1998 v Ústí nad Labem a počátky jejich fungování, jak už to tak bývá, jsou ve znamení mnoha personálních změn. Současný název skupiny udg je zkratkou původně užívaného slovního spojení Useless demi-Gods (v překladu Nepotřební polobozi) vypůjčeného z textů velšských kytarových idolů Manic Street Preachers, avšak dnes, jak sami členové říkají, tyhle tři písmenka už nic konkrétního neznamenají a každý si pod nimi může představit, co chce.

Seznam mp3 ukázek z jejich posledního alba Ztraceni v inspiracích v pokračování článku.

§ FREE DOWNLOAD tato mp3 ke stažení zdarma je naprosto legální §

Seznam úryvků nejnovějších songů UDG mp3 ke stažení:
1. Motýl
2. Zpěvy deště
3. Defilé
4. Na měsíc
5. Hvězdář
6. Piloti
7. Smutné a lehké
8. Zvědavá
9. Duše v ní
10. Na rtech
11. Ostrovy
12. Vůně
13. Ruská raketa

§ FREE DOWNLOAD tato mp3 ke stažení zdarma je naprosto legální §

Počátkem roku 2001 vydali UDG první demonahrávku nazvanou ?Štěkat do boudy?, a o rok později se skupina díky internetovému hlasování probojovala na jeden z největších českých festivalů Rock for People v Českém Brodě. V roce 2003 vyšlo kapele druhé demo ?Obsazeno místenkou? a na podzim tohoto roku kapela odehrála pět koncertů v Paříži. Tady se také mimochodem seznámili i s kytaristou tamní kapely Intendo Entertainment System Guillaumem Kondrackim, jež jim na aktuálním albu také zahostoval.

UDG zde získali také kontakt na španělského promotéra, který prosadil jejich nahrávku do vysílání španělského rádia a na jaro příštího roku zde připravuje koncertní turné. Kapela během své šestileté historie neustále koncertovala (logicky nejvíce v severních Čechách) a postupem času se představila jako předskokan známých souborů Mňága a Ždorp, Vypsaná fiXa, či ?123 min. ?Živé hraní je pro nás nejdůležitější. U naší hudby jde hlavně o energii, kterou můžeme na koncertě předat s ještě větší intenzitou,? říká saxofonista Adam Kupera.

V březnu letošního roku se o sobě ?údégéčka? rozhodli dát vědět dalším způsobem.

Na vlastní náklady zrealizovali natáčení prvního videoklipu ke skladbě Zpěvy deště se zajímavou dějovou zápletkou, v němž hlavní roli podivínské ženy ztvárnila známá česká herečka, držitelka několika cen Thálie, Bára Hrzánová.

12. května 2004 se na veřejném finálovém koncertě v Paláci Akropolis skupina UDG stala z rozhodnutí odborné poroty vítězem druhého ročníku soutěže Coca Cola Pop Star a podepsala smlouvu na vydání alba s hudebním vydavatelstvím Sony Music. Debutové album Ztraceni v inspiracích se natáčelo v průběhu srpna 2004 v jednom z nejlepších českých nahrávacích studií Sono Records pod dohledem producenta Milana Cimfeho, jež v minulosti spolupracoval na albech kapel Kabát, Divokej Bill, Čechomor a dalších. ?Chtěli jsme někoho, kdo nám do písniček ve studiu nebude přidávat spousty elektronických cinkrlátek a nebude nás tlačit někam, kam nechceme,? uvádí k výběru producenta Petr Vrzák a dodává: ?Všechny studiové vychytávky jsme používali k tomu, abychom podpořili právě drive a dynamiku písniček, nepoužíváme samply samoúčelně, jde nám o živelnou energii, která z našich písní musí být cítit.?

Písničky na novém albu mají hutný kytarový zvuk osvěžený saxofonem a mísí v sobě silné melodie s mladicky údernou energií a poetickými texty v češtině. Charakteristickým prvkem tvorby UDG je mj. i prolínání hlasů hlavního zpěváka Petra Vrzáka a saxofonisty Adama Kupery. Ve skladbě Smutné a lehké si jeden s vokálních partů zazpíval frontman kapely Kryštof Richard Krajčo, v jiné Petru Vrzákovi osobitě ztvárnil ženský protějšek Matěj Homola z Wohnout. Na albu ale nechybí ani ženský vokál v podání Jany Pečenkové a francouzský rap již zmiňovaného pařížského muzikanta Guillaumma Kondrackiho.

Jako pilotní singl byla vybrána rozverná tříakordovka Zvědavá, ale UDG mají v rukávu i další hitová esa: skladby Hvězdář nebo Motýl.

První část koncertní torné k nové desce pojedou UDG na podzim 2004 v roli předskokanů Wohnout. Druhá část je prozatím plánována na březen 2005, kdy by se UDG měli vydat na šňůru s kapelou Kryštof. Její frontman Richard Krajčo o kapele prohlásil: ?Myslím, že UDG jsou šikovná parta, která může úspěšně objíždět festivaly a zaujmout spoustu lidí. Pokud jim trochu pomůžou i rádia, mají určitě šanci na úspěch.? UDG jsou:

Petr Vrzák – zpěv Adam Kupera ? zpěv, saxofon Michal Čech – kytara Bohumil Němeček – kytara Pavel Vrzák – baskytara Tomáš Staněk ? bicí, texty

A co o nich spala MF DNES 14.5.2004 po jejich fenomenálním úspěchu?

Ústečtí UDG vyhráli finále Coca Cola Popstar

Severní Čechy mají svou novou hudební hvězdu – ústeckou skupinu UDG. Šestice mladých muzikantů, která hraje melodický poprock a díky saxofonu v sestavě ji občas lidé přirovnávají k populární Mňáze a Žďorp, triumfovala v celostátním finále soutěže Coca Cola Popstar. Za sebou nechala téměř čtyři stovky dalších kapel z celé země a na živém finálovém koncertě přehrála kapely Lus3, On Air a Takahe.

„Nejhorší pro nás bylo čekání, protože jsme hráli až jako poslední, ale naštěstí z nás ta nervozita spadla. Na pódium jsme šli s tím, že když odehrajeme dobrý koncert, tak se to musí projevit na výroku poroty,“ popsal pocity v kapele těsně před vystoupením zpěvák Petr Vrzák.

Když se chvíli nato UDG dozvěděli, že právě oni vyhráli a získávají smlouvu u Sony Music na novou desku, někteří z muzikantů štěstím brečeli.

„Vůbec jsem nebyl schopný mluvit. Když jsem chtěl do mikrofonu poděkovat, vypadlo ze mě jen – víte, co jsem chtěl říct,“ smál se už den po finále zpěvák.

Triumfální tažení napříč českou hudební scénou tak pokračuje. UDG natočili zdařilé album Obsazeno místenkou, vyrazili na turné po Francii a na přání fanoušků hráli na největším domácím letním festivalu Rock For People v Českém Brodě. Populární kapela Mňága a žďorp si nedávno právě tuhle partu vybrala do rozhlasového seriálu o mladých talentech Fajn Rock Music. A teď přišel další úspěch, když devatenáctičlenná porota nasměrovala zlatou medaili ze soutěže za nimi na sever Čech.

„UDG hráli jako čtvrtí a to, co před nimi ukázaly zbylé tři kapely, bylo poměrně fádní a stereotypní. Ústečtí muzikanti sice taky nehrají nijak progresivní muziku, ovšem jejich pódiové provedení, úžasná energie a zároveň ohromný nadhled a humor rozhodly, proč jsem je napsal na svém hlasovacím lístku na první místo,“ poznamenal hudební publicista a jeden z členů soutěžní poroty Jaroslav Špulák.

Spolu s ním rozhodovali i další novináři či vynikající muzikanti: Jan P. Muchow z kapely Ecstasy Of Saint Theresa, donedávna člen Support Lesbiens Yarda Helešic, Miroslav Žbirka či vítězka obdobné slovenské soutěže, zpěvačka Misha. Zajímavé přitom je, že v prvních kolech si porotci UDG nevybrali, kapela se do závěrečných bojů dostala díky divoké kartě na základě hlasování fanoušků z celé země.

To už však nic nezmění na tom, že UDG za sebou nechali téměř čtyři sta ostatních účastníků klání včetně několika dalších severočeských kapel – demo přihlásili do soutěže například i litoměřičtí Sydney Wizen, ústečtí funkoví The Bubblers a rockoví Sníh na schodišti nebo hardcoroví Magma Hotel ze Štětí.

V loňském ročníku soutěže vyhráli mariánskolázeňští funkoví 100°C, pro něž vítězství znamenalo vydání debutové desky Evergreen a turné se skupinou Support Lesbiens. Něco podobného čeká i ústecké UDG. Na pultech obchodů by se jejich nové album mělo objevit ještě letos v září. Skupina tak rozšíří svou dosavadní diskografii, kterou prozatím tvoří demosnímek s názvem Štěkat do boudy z roku 2000 a loňské album Obsazeno místenkou.

„Máme už rozdělané nové písničky a během července a srpna plánujeme dvě nebo tři soustředění, kde budeme pracovat na dalších věcech. Myslím tedy, že nebude žádný problém zaplnit tu desku úplně novým materiálem, i když může se samozřejmě stát, že na ni v lepším kabátě natočíme i jednu dvě nejlepší pecky z minulých nahrávek,“ říká zpěvák Petr Vrzák.

UDG s ním tvoří ještě kytaristé Bohumil Němeček a Michal Čech, basista a bratr Pavel Vrzák, saxofonista Adam Kupera a bubeník Tomáš Staněk. V této sestavě hrají třetím rokem, kapela jako taková ovšem existuje už sedm let. A co triumf v soutěži bude znamenat pro její nejbližší budoucnost?

„Něco určitě, nejspíše se to projeví v našem přístupu k muzice,“ připouští zpěvák. V žádném případě prý ale nemá strach z toho, že by se UDG mohli rozpadnout, jak se občas stává vítězům podobných soutěží, kteří náhlý úspěch neunesou. „Máme už za sebou tolik chvil, které jsme ustáli, že téhle věci se opravdu nebojíme. Držíme se toho, co nám kdysi po jednom z našich z úplně prvních koncertů, kdy jsme ještě neuměli pořádně hrát, řekl frontman teplické skupiny Radost: chlapci, hlavně vydržet.“

Zdroj: oficiální stránky kapely a mf dnes

««« Předchozí text: Strahov System Tekkno Následující text: Jarisonline.net »»»

mp3zdarma | Čtvrtek 4.01.2007, 08:32 | Mp3 ke stažení zdarma (mp3 zdarma), Mp3s.nadruhou.net | trvalý odkaz - stažení zdarma | tisk | 30392x

Bathory film Bobule Sex ve městě Neuvěřitelný Hulk Temný rytíř Hellboy 2: Zlatá armáda