Mp3 Legal - filmy a mp3 ke stažení zdarma

Úvodní stránka > Filmy ke stažení zdarma hudba > Pardubické letní kino Pernštejn promítá zdarma

Pardubické letní kino Pernštejn promítá zdarma

Ještě máte šanci stihnout několik filmů v letním kině v Pardubicích, kam je vstup zcela zdarma. V pokračování článku uvádíme program na zbytek srpna, kdy se v kině promítá. Začátky filmových představení jsou obvykle v 21.30, letní kino naleznete v Tyršových sadech. Navíc 1. září je připravena veliká PERNŠTEJN PARTY!!! Jedná se de facto o jeden velký prázdninový filmový festival.

25.8. 2006 – Madagaskar
USA 2005, režie Eric Darnell, Tom McGrath, 80 minut, český dabing
Z dílny tvůrců přelomových animovaných komedií Shrek a Příběh žraloka přichází do kin další počítačově animovaný zázrak – Madagaskar. Hlavními hrdiny příběhu jsou čtyři rozmazlená zvířátka z newyorské ZOO, která by mohla do konce svých životů dostávat svůj denní příděl obdivu a krmení, kdyby zebru Martyho nezasáhla krize středního věku a on se za pomoci šikovných tučňáků nerozhodl ilegálně opustit ZOO. Jeho kamarádi, lev Alex, hrošice Glorie a žirafa Melman, se za ním vydávají do newyorských ulic, čímž odstartují řetězec jen těžko uvěřitelných událostí, které je přivedou až na pobřeží exotického ostrova Madagaskar. Tady se tito rodilí Newyorčané musí prvně v životě postarat sami o sebe a naučit se přežít v divočině, což může být pro zchoulostivělého lva, potrhlou zebru, pragmatickou hrošici a žirafu – hypochondra mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát.

26.8. 2006 – Dívka s perlou
VB-LUC 2003, režie Peter Webber, 95 minut, anglická verze, české titulky
Delft, Nizozemsko, 1665. Sedmnáctiletá Griet musí po otcově oslepnutí začít pracovat, aby podpořila rodinu. Přichází do města, aby přijala místo služky v domě malíře Johannese Vermeera. Vnitřně osamělý umělec brzy objevuje, že plachá služebná má nejen cit pro barvy a kompozici, ale že dokáže chápat i jeho složitý vnitřní svět. Hodiny společně strávené v malířově ateliéru se mění ve vzácný čas prodchnutý mlčenlivým souzněním. Mezi Griet a umělcem, stále více fascinovaným dívčinou krásou, vzniká křehký vztah, který malířova rodina ? především jeho žárlivá, majetnická a věčně těhotná manželka Catharina ? nemůže nevycítit. Griet však zaujme i Vermeerova bohatého intrikánského mecenáše van Ruijvena, který malíře donutí, aby dívku namaloval. Začíná vznikat jeden z nejobdivovanějších a nejtajemnějších obrazů světa. Kameraman filmu Eduardo Serra získal Cenu Asociace losangeleských kritiků a ocenění na MFF v San Sebastianu, kde režisér Peter Webber získal cenu C.I.C.A.E. Film byl nominován na Cenu Alexandera Kordy za nejlepší britský titul roku.

27.8. 2006 – Kytice
ČR 2000, režie a kamera F. A. Brabec, 90 min
Jedna z nejoblíbenějších básnických sbírek 19. století, Kytice pověstí národních od K. J. Erbena, inspirovala naše přední autory a výtvarníky, aby se nyní, po více než sto letech od prvního vydání, představila i ve zcela jedinečné filmové podobě. Její tvůrci odmítli roli ?ilustrátorů?. Pokusili se stát se osobitými interprety sedmi lidských osudů, které hovoří až překvapivě výmluvnou řečí k dnešku. Na plátně ožije vstupní báseň Kytice, dále Vodník, Polednice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat, Holoubek a Štědrý večer. Básnické obrazové vidění, kouzla moderní trikové techniky, zvuková a hudební stránka umocněná pozoruhodnými hereckými výkony, to vše dodává filmu Kytice na výjimečnosti. Režisér a spoluscenárista F. A. Brabec o svém projektu řekl: ?Jsme si vědomi toho, že náš film není konvenčně komerční, ale rozhodně nechceme, aby nám divák utekl z kina.

28.8. 2006 ? Kukuška
RUS-FIN 2002, režie Alexandr Rogožkin, 100 min, rusko-finsko-laponská verze, české titulky
Potkají se Rus, Fin a Laponka ?.a nerozumějí si ani slovo? Nový film režiséra ?svérázných lovů? Alexandra Rogožkina. Je září 1944, těsně před ukončením válečného stavu mezi Finskem a Sovětským svazem. Finský ?nacista?, ostřelovač Veiko, je připoután ke skále, zatímco Ivan, kapitán sovětské armády, je zatčen tajnou policí. Oba, odsouzeni k smrti svou vlastní armádou, na poslední chvíli unikají neblahému osudu a náhodně nalézají útočiště u mladé Laponky Anni. Ta v nich však nevidí vojáky znepřátelených armád, ale především muže? Každý z nich rozumí pouze svému rodnému jazyku: finštině, ruštině a laponštině. V pustině severní tajgy však musí všichni žít pohromadě po několik dní? Kukuška = výraz používaný ruskými vojáky pro finské ostřelovače a pravé jméno hlavní hrdinky filmu.

29.8. 2006 – Garfield ve filmu
USA 2004, režie Peter Hewitt, 85 min, český dabing
Garfield, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona (Breckin Meyer). Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět – jako již mnohokrát v poslední době – vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové (Jeniffer Love Hewittová). Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí, „je to prostě jen spokojená tlustá kočka“. Jon od ní tentokrát dostane psa, fenku Odie, kterého Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal.

30. 8. 2006 – Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště
ČR 2005 , režie Vladimír Morávek , 120 min
Příběh dvou kamarádů do nepohody v sobě koncentruje takřka vše, co nabízí naše skvělá přítomnost i minulost: přehlídku falešných proroků, hlavní roli v televizní reality show, výhru v soutěži za nákup špatně chutnajících potravin, moudrost východních filosofií, profesionální sex až do domu, pozornost médií bez důvodu, zájem celebrit bez konce – i finální setkání s prezidentem Klausem. To vše za doprovodu písní Hany Zagorové a starodávného mléčného nápoje. Václav Hrubeš (Jan Budař) a Josef Mareš (Richard Krajčo) jsou kamarádi. Nemají peníze, nejsou ani moc chytří, ani moc hezcí. Hrubeš pracuje jako revizor, Mareš žádnou práci nemá. Zato je významným členem fanklubu Hany Zagorové a každý měsíc se pokouší zhubnout jiným způsobem. Oba intenzivně touží po lásce, ženách a pěkném zaměstnání. Když Hrubeše vykopne z domu jeho despotický otec (Miroslav Donutil), matka (Iva Janžurová) se málem nervově zhroutí a Marešovi umře babička, dají to oba hoši dohromady. Život v jejich chlapské domácnosti ubíhá poněkud fádně. Když tu se ze Slovenska vynoří filmový režisér Viliam Karpatti (Robert Roth). Po svém celovečerním debaklu Otvírání neexistujícího supermarketu se v Bratislavě už nemůže ani ukázat – a tak své odvážné projekty nabízí v zahraničí. A Hrubeš a Mareš jsou přesně to, co hledá.

31.8. 2006 – Doba ledová 2: Obleva
USA 2006, režie Carlos Saldanha, 92 minut, český dabing
Ve filmu Doba ledová 2: Obleva se vracejí naši hrdinové z prostředí pod bodem mrazu: chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická krysoveverka, věčná smolařka Kryserka. Stále drží pospolu a užívají si výhody světa, který je ve stavu tání. Žijí v primitivní verzi vodního parku, nabitého vodními skluzavkami, bazény s vlnami a spoustou zvířat užívajících si sluníčka. Manny kolem sebe vidí rodiny držící pohromadě a cítí se připraven založit svou rodinu. Nikdo ale v okolí nezahlédnul jiného mamuta celou věčnost, Manny se obává, že může být posledním žijícím mamutem. Potom ale potká Ellie. Dobré na tom je, že Manny potkal poslední samici mamuta na světě. Špatné na tom je, že Ellie má problémy ohledně pochopení své identity, což klade na Mannyho mnoho neobyčejných nároků. Naštěstí má Sida a Diega, kteří mu pomáhají projít očistcem namlouvání. Doba ledová 2: Obleva je především nabitou komedií, hýřící akcí, romantikou a nerozbitným přátelstvím. Při tom roztaje srdce všech – nezávisle na věku.

1.9. 2006 ? Pernštejn party
Unikátní letní filmový festival v pardubických Tyršových sadech vyvrcholí v pátek 1. září posledním prázdninovým mejdanem v letním kině, jehož název zní Pernštejn party. ?Jaký film uvidí diváci na úplný závěr přehlídky, o tom mohou rozhodnout sami v naší anketě,? uvedl Jan Motyčka, podle něhož bude zakončení festivalu pojato ve velkém stylu. ?Návštěvníci se mají na co těšit,? slíbil.

««« Předchozí text: Nejnovější mp3 ke stažení zdarma na serveru free-mp3.cz Následující text: Žebříček http://mp3.cz »»»

mp3zdarma | Pátek 25.08.2006, 10:50 | Filmy ke stažení zdarma hudba | trvalý odkaz - stažení zdarma | tisk | 5959x

Bathory film Bobule Sex ve městě Neuvěřitelný Hulk Temný rytíř Hellboy 2: Zlatá armáda