Mp3 Legal - filmy a mp3 ke stažení zdarma

Úvodní stránka > Mp3 ke stažení zdarma (mp3 zdarma), Mp3s.nadruhou.net, Novinky, žebříčky > Uchytí se i-legalne.cz?

Uchytí se i-legalne.cz?

Ač server www.i-legalne.cz měl geniální reklamní kampaň v českých médiích (o tomto serveru jste se mohli dočíst v celostátních denících nebo také jste mohli vidět spoty ve zpravodajství v hlavním vysílacím čase – http://www.ceskatelevize.cz/…i/26839.html?…) realita se složitým postupem nákupu, stažení a licenční ochrany hudebního souboru wma začíná hovořit proti této službě.

Reklamní kampaň

Naprosto jednoduchá a přitom velice poutavá informace o legálním stahování mnoha tisíc skladeb a alb (dnes to bylo 200 893 skladeb a 16 560 alb od 11 129 umělců) zaujala média natolik, že jimi plnila stránky kulturních rubrik, popř. je uváděla ve svém vysílání jako zajímavost pro internetové hudební fajnšmekry. Tak lehce získanou publicitu jim jistě záviděl leckterý reklamní kreativec, který dnem i nocí dumal nad normální vánoční reklamou s falešnými soby a myšlenkou, jak do toho zakomponovat toho Čtvrčníčka. Jenže vtip je v tom, že na reklamní kampaň má navazovat adekvátní služba a příslušný zákaznický servis nebo v případě Internetu tzv. user-friendly (uživatelsky přátelská) aplikace. A co čeká na uživatele i-legalne.cz?

Šetřílek ve své vlastní kapse

Při nákupu rozhoduje u mnoha zákazníků cena. A server i-legalne.cz se zaměřil na ty nejběžnější zákazníky, dokonce při jeho propagaci mnohokrát zaznělo obligátní: „U nás nemusíte kupovat celé album kvůli vaší oblíbené písničce. Stačí si píseň za pár korun stáhnout a je vaše.“ Co ovšem za své peníze dostanete a co musíte všechno udělat pro to, abyste koupenou skladbu nebo album (v případě alba je to vůbec oříšek) mohli přehrávat, to už je horší věc. V tomto případě tak trochu i platí levná věc drahá věc.

Takže:

  1. zapomeňte na pohodlné mp3 s id3 tagy, služba podporuje pouze wma s licencováním a navíc k přehrávání wma doporučuje pouze Windows Media Player 10 („K nákupu na i-legalne.cz potřebujete Windows Media Player 10 a vyšší.“)
  2. zaplatíte e-bankingem, platební kartou, převodem na bankovní účet nebo SMSkou (ušetříte oproti kamennému obchodu cca. 60 Kč – ovšem tam dostaneme CD do ruky, zde soubory wma)
  3. obratem dostanete wma soubory nejspis ve formatu ILE_5_NAZEV_SKLADBY_20061023303­90986ccba5b942a­1b8959662b1d704005e­ce.wma bez tagu s českým názvem interpreta a skladby
  4. posléze jste dotázáni na licenci, kterou musíte potvrdit svými registračními údaji – to vše ve Windows Media Player, jiný přehrávač by mohl mít s přehráváním problémy

Ještě jeden káček v případě zakoupení celého alba

Ještě jsme zapomněli na jednu vtipnost. V případě stažení celého alba si nestáhnete skladby v nějakém zipu, abyste licenci potvrdily současně, nýbrž budete muset potvrdit svou licencí každou skladbu zvlášť. Takže kdo z vás má v sobě skrytou kancelářskou krysu a talent pro nesmyslné a zdlouhavé procedury, zde najde své plné uplatnění a už nebude muset aspirovat na pozici úředníka. :-D

Co z toho plyne?

No, každopádně že reklamní kampaň byla o něco líbivější než skutečnost. Těžko říct, jestli placení a procedura stažení si najdou k uživatelům svou cestu. Na začátku to vypadalo jako pohodlná záležitost, která vám ušetří čas při čekání na volné sloty, hledání po trackerech nebo při stahování skladeb po jedné z nejrůznějších webových stránek.

Zatím je zkušenost uživatelů taková, že čas strávený kolem stahování hudby z i-legalne.cz nezjedodušuje dosavadní postupy (a nemusejí být zrovna poloilegální P2P sítě nebo nelegální warez, mnoho serverů dnes nabízí katalogy mp3 ke stažení zdarma z oficiálních stránek interpretů).

Jaké jsou vaše zkušenosti s i-legalne.cz? Chvalte, haňte, přehánějte!!! 8-)

««« Předchozí text: Filmové premiéry - nejnovější filmy v českých kinech listopad 2006 Následující text: mp3s nadruhou net (cz) - žebříček pro tento týden »»»

mp3zdarma | Neděle 19.11.2006, 08:36 | Mp3 ke stažení zdarma (mp3 zdarma), Mp3s.nadruhou.net, Novinky, žebříčky | trvalý odkaz - stažení zdarma | tisk | 5860x

Bathory film Bobule Sex ve městě Neuvěřitelný Hulk Temný rytíř Hellboy 2: Zlatá armáda